Integruoto para karate Pasaulio čempionatas Dubline

6/24/20242 min read

Šių metų birželio 22-23 d. Airijos sostinėje Dubline vyko integruoto para karate Pasaulio čempionatas. Šiame čempionate dalyvavo daugiau nei 130 sportininkų iš devynių pasaulio šalių. Jie varžėsi individualiose ir komandinėse kata bei kumite rungtyse, pasiskirstę net 47 negalios kategorijose. Lietuvą šiame čempionate atstovavo penki stipriausi para-karate sportininkai, turintys regos ir klausos negalias, treniruojami 2 dan juodojo diržo meistro Gintaro Kazilionio, I-Karate Global Lietuvos atstovybės ir karate kyokushin klubo “Kamuido” vadovo ir trenerio. Jie dalyvavo kata (kova su šešėliu) ir integruoto kumite (kova su varžovu) rungtyse ir komandinėse rungtyse. Pademonstravo puikią techniką, įgūdžius, bei nepaprastą ryžtą.

Praeitų metų pasaulio čempionui Gabrieliui Matui Taraškevičiui ne tik pavyko apginti čempiono titulą kata rungtyje, bet ir pelnyti sidabro medalį kumite rungtyje. Tarptautinėje porinėje kata rungtyje Gabrielius Matas Taraškevičius kartu su Kazachstano sportininke Lyazzat Zhusupova iškovojo aukso medalius. Taip pat Gabrielius dalyvavo kartu su tėčiu, kyokushin karate sportininku Rimu Taraškevičiumi porinėje kata rungtyje ir užėmė ketvirtą vietą.

Didžiausią tarptautinių varžybų patirtį turinti sportininkė, Mažena Novickaja turinti regos negalią taip pat pasirodė puikiai ir iškovojo kata ir kumite rungtyse antrą vietą.

Pasaulio čempionato debiutantas Kristijonas Jurkus, turintis klausos negalią kata rungtyje užėmė antrą vietą, o kumite rungtyje liko ketvirtas. Porinės katos rungtyje su Vengrijos atstovu Lorant Magyar turinčiu judėjimo negalią užėmė ketvirtą vietą.

Regos negalią turinti Ieva Vaškevičiūtė Lietuvos para karate komandos medalių kraitelį papildė dviem bronzos medaliais, iškovotais kata ir kumite rungtyse. Judėjimo ir regos negalią turintis Vitalijus Čerkauskas kata ir kumite rungtyse užėmė ketvirtas vietas.

Komandinės katos rungtyje dėl apdovanojimų rungėsi regos negalią turinčios Mažena Novickaja, Ieva Vaškevičiūtė ir Kristijonas Jurkus, turintis klausos negalią. Trijulė Lietuvai iškovojo sidabrą.

Esame dėkingi I - Karate -Global ir Airijos komandai už organizavimą.

Dėkojame mūsų komandos savanoriams Laima Stankeviča, Rimutė Taraškevičienė, Rimas Taraškevičius, Edita Jurkienė už pagalbą čempionato metu.

Esame dėkingi The Kazickas Family Foundation - Kazickų Šeimos Fondas ir Varėnos r. savivaldybės administracijai dalinai parėmusiems mūsų kelionę.